• clostilbegyt,duphaston

    Dobrý deň,

    chcela by som sa prosím opýtať. Snažíme sa s manželom o moje otehotnenie vyše roka. Doposiaľ to moja lekárka neriešila, čomu rozumiem, lebo do roka sa to nepovažuje za problém. Pred dvoma mesiacmi mi predpísala duphaston. Lebo som mala až 34 dňový cyklus. Urobila mi aj testy hormonálnych hladín, tiež sú v poriadku. Každý rok mi robí a vaginálne sono. Vždy mi povie, že mám aj cysty. Raz mi predpísala aj injekcie, keď mala cysta veľkosť 4cm. Z vašich príspevkoch som pochopila, že sa jedná len o cystické folikuly. Neviem, či boli aj väčšie ako 5 cm(t.j. cysty), to by som musela zistiť. Mám 30 rokov.

    Moja otázka:
    Doktorka mi predpísala clostilbegyt a duhpaston, nie som gynekológ, ale z informácií z rôznych stránok viem, že problémom otehotnenia môže byť aj to, že mi nepraskne folikul a preto ich pri sone vidieť. Robím si dosť často ovulačné testy a viem, že ovuláciu mám. Preto sa chcem opýtať, či je opodstatnená liečba prostredníctvom liekov, ktoré vyvolávajú ovuláciu a udržiavajú tehotenstvo, keď problém otehotnenia môže byť neuvoľnenie vajíčka. Nemala by mi lekárka predpísať liek na jeho uvoľnenie, ak je problém v tom a ako to prosím vás zistím, či sa jedná o tento problém?

    Otázka 2:
    Ak sa nejedná o cysty t.j. folikuly väčšie ako 5cm, tak je zrejme v poriadku užívanie clostilbegytu, problémom by to zrejme bolo, ak by sa jednalo o cysty.

    Ospravedlňujem sa za dĺžku príspevku
    Ďakujem
    Lenka

    DObrý deň,
    clostyrbegyt je liekom prvej voľby pri sterilite, ale osobne by som Vám doporučil určite aj endokrinologické vyšetrenie. Po clostyrbegyte sa vajíčka nielen tvoria ale aj uvoľňujú, preto ho možno skúsiť, vhodné je pri ňom ultrazvukové pravideľné sledovanie.