• mozem otehotniet

    Dobry den pan doktor. Mam 25 rokov. S manzelom sa pokusame o babetko len od mojej poslednej menstruacie od 18. júla 2010. Problem je v tom ze mam nepravidelnu menstruaciu, ktoru dostavam na 39 deň ale až po podani agolutinu. Preto si ani neviem vypocitat ovulaciu. Dnes som si kupila tehotensky test a velmi som dufala ze bude pozitívny ale nebol. Viem ze mesiac je kratka doma, ale mam obavy. Prosim poradte, je sanca ze otehotniem ak mam nepravidelnu menstruaciu? Vopred dakujem

    Dobrý deň,
    najčastejšou príčinou nepravideľnej menštruácia je nadváha, doležitá je ideálna hmotnosť. Ak ju máte, potom je potrebné endokrinologické vyšetrneie, ktoré zistí prípadnú hormonálnu príčinu a liečba podľa toho.
    Ovulačné testy si nerobte, normálne sexuálne žite a otehotniete aj bez nich.