• kratka lutealna faza

    Dobrý deň pán doktor, mohli by ste mi prosím napísať Váš názor na môj problém? Meriam si bazálnu teplotu vyše roka a zistila som, že mám veľmi krátku luteálnu fázu, 7-9dní. Minulý rok som preto užívala včeliu kašičku dva mesiace a otehotnela som. V 16tt. som však potratila. Kašičku som užívala aj tento rok, len sa mi rozhádzal cyklus z 29dní na 26-32dní, už ju neužívam. Luteálnu fázu mám však stále max. 9 dní. Teraz 1.8. som bola na preventívnej prehliadke na sone (bol to 16.deň cyklu), folikul mal 16mm a menštruáciu som dostala včera 13.8., takže opäť krátka fáza. Myslíte si, že je to hlavná príčina toho, že nemôžem otehotnieť? Mala by som užívať nejaké výživové doplnky alebo je potrebné odborné vyšetrenie? Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že nie je porebné užívať nič, podarilo sa Vám otehotnieť, neúspech tehotnosti s tým nesúvisí. Až to bude viac ako rok od toho potratu a nebudete znovu tehotná, vhodné je endokrinologické vyšetrenie. Bazálnu teplotu si nemerajte, zbytočne Vás to stresuje a nič to neprináša.