• Vyrazne zhorsenie spermiogramu

    Dobry den, moj manzel bol s odstupom styroch mesiacov opakovane na spermiograme a jeho vysledky boli dost vyrazne odlisne od predchadzajuceho spermiogramu. Napr. objem ejakulatu stupol z 3 na 5,5 ml (pritom teraz bol spermiogram robeny po kratsej abstinencii ako naposledy); pocet spermii na 1ml zase vyrazne klesol z 22 mil na 9 mil (z toho prvykrat mal 10 mil pohyblivych a druhykrat 4 mil); zmizli mu uplne spermie pohyblive progresivne dopredu, ktore predtym mal; pocet poskodenych spermii stupol zo 65% na 75%. Ta zmena nas tak sokovala, ze tomu nie sme schopni uverit, cakali sme zlepsenie, psermiogram sme sli zopakovat len tak pre pripad lebo nam to odporucali kedze prvy spermiogram nebol uplne idealny. Je podla vas realne aby sa v priebehu takeho kratkeho casu tak vyrazne zmenil spermiogram. Normalne mam podozrenie, ze jeden z tych spermiogramov nebol mojho manzela. Moze byt zmena spermiogramu sposobena kratsou abstinenciou pred druhym spermiogramom alebo profertilom, ktory manzel medzi prvym a druhym spermiogramom uzival?
    Co by ste si o tom pomyslel vy?

    Dobrý deň,
    a dodám k tomu iba toľko, že ak by Vášho manžela udala nejaká žena, že je otcom jej dieťaťa, nikto ho na základe uvedeného spermiogramu z otcovstva nevylúči.