• menopauza a neplodnost

    Dobrý deň, moja gynekologička mi prednedávnom oznámila, že som v predčasnej menopauze.Veľmi ma to šokovalo, u mamky nastúpila až okolo 50-ky.K takémuto záveru dospela na základe vyšetrenia hladiny hormónov počas jedného menštruačného cyklu:ovuláciu nebola-nízky progesterón, estrogény 16.Nie je možná iná príčina nízkej hladiny estrogénov? Mám 33 rokov a otehotnieť sa snažím 6 mesiacov. Odporúčila mi návštevu centra asistovanej reprodukcie, ale len ak mám záujem o umelé oplodnenie.Ináč mi nepomôžu? Nemala by mi urobiť ďalšie komplexnejšie vyšetrenia napr. šťítnej žľazy, alebo skúsiť nejakú liečbu? Skutočne už nemám šancu normálne otehotnieť, ak vôbec? Poraďte mi prosím Vás. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    ak máte pravideľnú menštruáciu tak nie ste v predčasnej menopauze, nikoho nenavštevujte, snažíte sa otehotnieť iba krátku dobu, určite sa to podarí. Ak Vám napriek menštruácii povedala lekárka, že ste v menopauze, tak najlepšie spravíte ak vymeníte lekárku.

    Ak nemáte menštruáciu, máte návaly a pocit horka, potom je potrebné endokrinologické vyšetrenie.