• opakovany missed abort

    Dobry den, mam za sebou opakovane potraty. 1.x 24 tyzden - nevyvinute mocovody, 2x 28 tyzden - geneticky nevysetrovane, bola tam drobna tvarova stigmatizacia, geneticka povedala ze podla priznakov sa to neda zaradit do ziadneho konkretneho syndromu, 3x 11 tyzden.
    - z hematologie mam pri dalsom tehotenstve doporucene pichanie fraxiparinu, hoci mi nasli len MTHFR heterozygot
    - nazory niektorych lekarov su, ze mi neprospieva stres, vibracie ( kedze vela soferujem aj 200km denne)

    Pan doktor, ako by ste mi doporucili riesit dalsie tehotenstvo, mohla neliecena tzv. trombofilia a moj zivotny styl sposobit tieto poruchy? alebo mam skusit predimplantacnu geneticku diagnostiku?

    Dobrý deň,
    mne to príde skor ako genetická príčina, než MTHFR - heterozygot nezvyšuje riziko potratu.
    Určite by ste mali obaja absolvovať genetické vyšetrenie. Ak sa u Vás nenájde príčina, potom je možné to znovu skúsiť, pri liečbe fraxiparinom, to neuškodí,.