• bazalna teplota

    Mily pan doktor, precitala som si par vasich "rad" zenam pytajucich sa na bazalnu teplotu, ci ine problemy s otehotnenim.
    Vas pristup je arogantny a zastaraly. Bazalna teplota je overena metoda zistovania ovulacie a dlzky lutealnej fazy, zena z takehoto pozorovania ziska o sebe a fungovani svojho organizmu mnozstvo informacii.
    mnohym zenam prave, to, ze merali BT a zistili, kedy presne maju ovulaciu, pomohlo k otehotneniu, lebo vedeli kedy sa maju snazit. odporucala by som Vam prestudovat si materialy tykajuce sa tejto temy, lebo inac posobite skutocne ako hlupak, ze neverite svetovo uznavanej metode.
    a rada, ze nemysliet na otehotnenie, pomoze otehotniet, je hodna tak mojej 90 rocnej babicky a nie niekoho, kto ma vystudovanu medicinu.
    odporucam Vam pozriet si tieto linky:
    http://merenibt.xf.cz/index2.html
    http://www.fertilityfriend.com

    zelam pekny den a dufam, ze si zoberiete nieco z toho, co som napisala. Vasou pracou by malo byt pomahat zenam, pokial vas to nebavi, tak nerozumiem, preco to robite. a pokial vas to bavi, tak by ste si mali rozsirit obzory.

    Dobrý deň,
    som rád, že Vaše dlhoročné skúsenosti a naštudované informácie Vám dávajú tento pocit doležitosti.
    Pred internetovým rýchloodborníkom isto nemusím obhajovať svoje postupy, ak sa Vám nepáčia, je plno iných stránok, kde Vás radi budú liečiť hormónami a merať Vám všetky možné parametre.

    Najvačšia časť neplodností spadá do kategorie "idiopatických" kedy sa nezistí príčina, niekto ich volá i psychogénna neplodnosť. A dovolím si tvrdiť, že sem spadá i podstatná časť "zlých" spermiogramov.
    Meranie bazálnej teploty je zbytočne stresujúci a dosť nepresný sposob určovania prebehnutej ovulácie. Keď si ju žena začne merať hneď od začiatku "snaženia" je na najlepšej ceste, k psychogénnej sterilite. Mnoho žien otehotnie práve po adopcii alebo potom, čo sa prestanú "snažiť".

    Liečba sterility je okrem toho výborný kšeft a iba málo lekárov odolá tomuto lákadlu, IVF centrá nám rastú ako huby po daždi, pritom by stačilo trošku myslieť a pacientom sa venovať aj po psychickej stránke.

    Pozdravte srdečne babičku, obdivujem ju, že vydržala na tomto svete 90 rokov s Vami, isto ju sama liečite, výrazne lepšie ako všetci doktori v okolí.