• ovarialne cysty

    Dobry den pan doktor. Rada by som Vas poziadala o nazor. Minuly mesiac som absolvovala folikulmetriu, podla nej ovulacia nenastala, ale vytvorila sa mi ovarialna cysta. Z krvi vsak vyslo, ze progesteron tam je a hodnoty su v norme. Cysta praskla pri menzese. Kedze dr. nevie kedy mam ovulaciu nasadil mi 5. - 9. den clostilbegyt, Podla folikulmetrie opat ziadne ovulacia, ale vznik ovarialnej dvojkomorovej cysty. Je spravne dalej uzivat liek, ked sa mi tvoria cysty? Ako sa daju taketo cysty liecit? je mozne, ze aj ked mam cystu moze dojst k otehotneniu?

    Dakujem velmi pekne.

    Dobrý deň,
    nemuselo ísť ocystu ale aj o žlté teliesko, ak ste mala progesteron tak ste mala ovuláciu !!!!!
    Inak cysta je útvar vačší ako 5 cm, pochybujem že ste mala 5 cm cystu, zrejme šlo naozaj iba o folikul.