• vysvetlenie výrazov 2

    vysvetlenie výrazov 17.04.2010, 21:49

    Dovrý den idem na laparoskopiu na drilling a chromopertubaciu dostala som prímovu správu moli bi ste mi vysvetliť čo znamenajú tieto výrazi?
    MC:oligomenorrhoe/4-5
    habitus hyperstenický
    teratozospermia- ad IUI
    introitus
    uterus v RVF nález na ováriach bilat. negat Douglas negat
    endometrium proliferačné obe ovária PCP štruktúra

    Odpovedá MUDr Jozef Záhumenský

    Dobrý deň,
    ologomenorrhoe - nepravideľná menštruácia - zriedkavá
    habitus hyperstenický - ste dobre stavaná
    teratozoospermia - spermie sú deformované
    IUI inseminácia
    ostatné je nezaujímavé.

    to znamená že prirodzene nemám šancu otehotniet?ešte mám otočenú maternicu tak to je asi ešte o trochu taššie že? doktorka o spermiograme povedala že je v poriadku síce na hranici ale v nom problém nieje tak ako to je to bola jediná vzorka ktorú muž dal.

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že šancu máte, obrátená maternica na to nemá vplyv. Teratozoospermia naozaj znamená poškodené spermie, ale závisí na počete a percente.