• MA - chlamydia trachomatis u muza

    , Autor: Lachdian

    Dobry den, v priebehu roku som 2x potratila ( MA - 8t a 6t). Absolvovali sme vsetky vysetrenia. Na reproimunologii muzovi zistili inf. chlamydiu trachomatis - pozit. IgG aj IgA. Ja mam vsak vzsledky z krvi aj vytery negativne. Moja otaxka znie: Je to vobec mozne aby som bola negativna? A je mozne, aby pricinou MA bola muzova infekcia? Vycerpali sme vsetky moznosti vysetreni a nic ine sa nenaslo.

    Dobrý deň,
    vyšetrenie protilátok je veľmi nepresné a nepriekazné, väčšinou ukazuje na prebehnutú infekciu v minulosti. Dôležitý by bol nález chlamýdii v stere.
    Infekcia chlamýdiami nespôsobuje zamlknutý potrat, preto nie je dôvod sa nazdávať, že pozitivita protilátok u partnera má nejaký klinický význam.