• clostilbegyt prvý krát

    Dobrý deň,
    snažíme sa o bábätko a tento mesiac mam prvý krát užívať clostilbegyt a potom 13.DC pravdepodobne dostanem injekciu pregnylu. Clostyl mám brať 5. - 9. DC. Mám však problém s identifikáciou prvého dňa cyklu. Podľa Dupahstonu, ktorý užívam už roky, som mala menštruáciu dostať dnes, ale už včera som pozorovala silnejšie špinenie, priam krvavé. Chcem sa opýtať, ktorý deň mám počítať ako prvý? Urobím veľkú chybu, ak budem rátať ten včerajší, nebude to ten pravý, a začnem clostilbegyt tým pádom užívať už 4.DC? Čo to môže spôsobiť? Takto mi však 13.DC vyjde na nedeľu, pregnyl budem môcť dostať až 14.DC. Môže toto znamenať problém? A keď sa už pýtam, mohli by ste mi prosím vysvetliť, čo spôsobuje pregnyl? Chápem, o aký hormón ide, len ma zaujíma, či ovuláciu urýchli alebo si folikuly budú rásť naďalej "svojim tempom" a pregnyl im len pomože prasknúť. Nemýlim sa, ak si myslím, že ovulovať budem môcť aj bez pregnylu? Kedy zhruba dochádza k ovulácii po aplikácii clostilbegytu?
    Položila som veľa otázok, dúfam, že Vás príliš neobťažujem a vďaka Vám budem pokojnejšia. Veľmi ďakujem.

    Dobrý deň,
    jeden deň plus mínus nič neznamená, užívajte to od začiatku krvácania.
    Pregnyl je hormon podobný luteinizačnému hormonu a sposobí uvoľenie vajíčka.