• Pasovy opar a spermiogram

    Dobry den,chcem sa opytat,riesime vysetrenie v centre,mam za sebou hormonalny profil.Manzel bol na spermiograme,ale bol v case ked mu zistili pasovy opar, dostal antivirotika a potrebovala by som vediet od vas,ci moze pasovy opar ovplyvnit spermiogram.Ma to nejaky vplyv na rychlost spermii alebo mnozstvo?
    Dakujem krasne za odpoved.
    Prajem pekny vecer a prijemny vikend.

    Dobrý deň,
    samotný herpes zoster by nemal mať vplyv, ale herpes zoster može byť prejavom poruchy imunity a či to má vplyv na spermie je ťažko povedať. V každom prípade, by sa malo vyšetrenie zopakovať až bude manžel fit.