• Meškanie menštruácie a snaha otehotnieť

    Dobrý deň,

    chcela by som sa s vami poradiť o tehotenstve a problemami ktoré sú u mňa s tým spojené. Mám problémi s menštruačným cyklom. Naposledy som mala menš. 20. januára a do dnes mi neprišla.. Bola som aj u môjho gynekológa ale tehotenstvo mi nepotvrdil a tehotensky test tiež nie. Bolo by možné, že aj napriek tomu som tehotná? Snažime sa o dieťa od septembra a odvtedy mi pravidelne meškali týždeň až dva. No teraz je to už 30 dni meškania. Svojmu lekárovi som v novembri povedala, že sa snažíme o dieťa. Neskor sa ma kamarátka ktorá už dieťa má pýtala či mi robil nejaké testy ako odber krvi a pod. Ale nerobil, teraz si idem zmeniť gynekológa pretože ho absolútne môj problém neznepokojuje a nesnaží sa s tým ani nič urobiť. A všimla som si že skoro vždy napísňšte že ak je pacientka obezna treba schudnúť. Ja nie som, ani nepijem a nefajčím. Môj partner taktiež nie, tak kde môže byť potom problém? Ďakujem

    Dobrý deň,¨
    snažíte sa cca. 4 - 5 mesiacov, nie je potrebné žiadne vyšetrenie nič, normálne to zdravému páru trvá rok, kým sa to podarí. Ak máte nadváhu schudnite, žite zdravo a tešte sa zo života, cyklus sa upraví a otehotniete. Ak sa dáte vyšetrova´t a stresovať lekárom, tak sa Vám to nepodarí.