• Oligo astherzospemia

    , Autor: Andersomova

    Dobry den pan doktor chcem sa spytat.pred 1 rokom som bola tehotna v 12 tyždni som skončila na kyretaž.od v tedy ne da ri sa nam.mojmu mužovi diagnostikovali .oligo asthenzospermiu a tetrazospermiu.počet spermie ma 16 mil stoho 5 mil su zdrave pohyblive.celkovi počet ma 24mil.počet pohyblivich 31.patologia 98percent.čo otom mislite da sa prieodzene otehotniet?

    Dobrý deň,
    dá sa, však sa Vám to aj podarilo. Jedno vyšetrenie spermiogramu nie je rozhodujúce, treba ho zopakovať s odstupom času, ak by sa Vám však nedarilo ešte pol roka, potom je namieste zvážiť umelé oplodnenie, ak sa stav nezmení.