• Nádej

    Dobrý deň! Pred piatimi rokmi som mala mimomaternicové tehotenstvo. Na moje šťastie nobolo nič poškodené. Minulého roku som otehotnela po dvoch mesiacoch, ale nedopadlo to dobre-missed abort. Kyretáž mi bola robená v decembri, o týždeň po kontrole som musela ísť opať na kyretáž. Menštruáciu som dostala približne v predpokladanom termíne, bola veľmi krátka/2 dni. Bolo to skôr špinenie, skoro som nepotrebovala vložku, ale bolesti boli výrazné. Druhá menštruácia bola o niečo výraznejšia, trvala 5 dní, ale taktiež len špinenie. Dá sa to časom do poriadku, alebo mám navštíviť svojho gynekológa. Pri poslednej kontrole v januári všeto o. k., sliznica maternice 6mm vysoká.
    Kedy sa môžme pokúsiť o bábatko?
    Pracujem na zubnej ambulancii, kde robíme rádioviziografiu. Mám sa niečoho obávať pri ďalšej tehotnosti, vraj to nieje škodlivé, zaujímal by ma Váš názor.Mám 30 rokov ešte som nerodila.
    Za Vašu odpovaď vopred ďakujem.

    Dobrý deň,
    slabšia menštruácia je normálna, nie je potrebná kontrola ani liečba, 3 - 6 mesiacov od potratu je vhodné znovu sa pokúsiť o tehotenstvo.