• OHSS

    Dobry den. Som po stimulacii Puregonom pred IVF. Pred 6 dnami mi boli odobrate oocyty - 13, z toho bolo uspesne oplodnenych 7 metodou ICSI. Druhy den po OPU sa u mna prejavil OHSS a preto sme sa rozhodli pockat s ET kvoli moznym problemom na odznenie priznakov. Chcela by som sa opytat v suvislosti s OHSS, ci sme sa rozhodli spravne (t.j. pockat na dalsi cyklus) a ako sa co najskor vysporiadat s tymto syndromom, nakolko sa mi stav vobec nezlepsuje - brucho mam zvacsene na cca tehotenstvo v 4.mesiaci a pocitujem tlak na ladviny, zaludok, praska mi uz koža na bruchu. Snazim sa vela piť, ale tlaky su potom este vyraznejsie. Nerada by som skoncila v nemocnici. Ziaden lekar mi nepovie jasne stanovisko, len to, ze pokial sa mi to zhorsi, mam ist do nemocnice. Mam ostat v pokoji na lozku, al. mozem ist do prace? Pocitujem vyrazny dyskomfort. Dakujem vopred za skoru odpoved.

    Dobrý deň,
    OHSS je závažná komplikácia a u nás ženy s ňou hospitalizujeme a liečime infúziami a eventuálne odsaním tekutiny z brucha.
    Je dobré, že ste počkali s transferom.