• MA , antikoncepcia

    Dobrý deň p. doktor,
    Chcela by som vedieť váš názor na môj problém: pred tromi rokmi som porodila zdravé dieťatko cisárskym rezom, počas tehotenstva som nemala žiadne problémy, teraz som v priebehu pol roka dvakrát potratila (v 6. tyždni a v 8. týždni). A podstúpila som trikrát čistenie maternice(posledný krát som po čistení krvácala do maternice tak ma čistili o tri dni opäť) teraz som dva týždne po zákroku a mám si isť k lekárke pre antikoncepčné tabletky. Nie je mi ale jasné prečo ich mám užívať. Lekárka mi povedala, že antikoncepcia obsahuje nejaké hormóny, ktoré pomáhajú maternici sa zotaviť a spevniť, kedže ja ju mám veľmi oslabenú a mohla ba sa v mieste rezu pretrnúť. Nie je možné tieto hormóny užívať aj v iných tabletkách? A keď by bola tá antikoncepcia nutná , nemôže ovplyvniť ďalšie tehotenstvo? Dieťatko by sme chceli hneď ako mi to môj zdravotný stav dovolí. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    po potrate sa doporučuje aspoň 3-6 mesiacov počkať, antikoncepcia jednak sposobí, že sa neotehotnie skor a jednak hormonálne podporí zhojenie sliznice maternice. Antikoncepcia obsahuje hormony podobné tehotnosti a je pre telo priaznivá, iba hlúpa katolícka propaganda z nej robí strašiaka. Po vysadní možete bezprostredne otehotnieť.