• 2xmised abort a 40-tka

    Dobry den.V septembri som mala 40r.Mala som 2 deti,12r.a 16r.16r.syn mi tragicky zomrel pred viac ako 2-ma rokmi.Velmi by som si zelala este jedno dieta,zial uz 2x mi plod odumrel.Prvy v juli (8tyz.),druhy v decembri (10tyz.)Mam druheho manzela(35r.),on deti este nemaMyslite si ze dovodom moze byt aj moj vek?S otehotnenim problemy neboli,ako sme to naplanovali,tak to vyslo.Ako som citala vase odpovede,tak je asi zrejmé,ze boli obidve geneticky poskodene?Nechcem sa velmi rozpisovat,ale chcem k tomu este dodat,ze ten prvy potrat sa mi nezdal.Sla som na prehliadku v 8t.a Dr.povedal,ze tam nie je srdc.akcia a poslal ma rychlo do nemocnice,nech to aj tam vidia.Tam to skumal jeden dr.a ked si nebol isty,zavolal na pomoc doktorku,ktora ma na starosti rizikove.Ani ona si nebola ista,vraj na 8 t.je to male.Potom povedala,ze ona tam s tymi okuliarmi aj tak dobre nevidí a nech sa kolega rozhodne radsej sam.Este sa ma 2x spytala ci je to chcene tehotenstvo.Ak to bolo odumrete,ako tvrdila,naco taka otazka?Tak sa rozhodli a poslali ma hned na cistenie,hoci som nemala ziadne problemy.Myslite,ze mali este troch pockat?Sme objednaní na genetiku.Mozem este dufat?Aky mate nazor na tehotenstvo v tomto veku?Dat sa vysetrit este na nieco ine?Za odpoved dakujem.

    Dobrý deň,
    áno može to byť vek, s vekom stúpa možnosť genetickej vady plodu a tým aj riziko jeho odumretia (90% odumretých plodov sú geneticky vadné).
    Vami popisovaný prípad mi dvíha adrenalín, snáď to nie je ani pravda, mohla ste otehotnieť neskor, mohlo ísť o mladšiu tehotnosť, stačilo počkať, nechápem prečo Vás hneď čistili !!!!!!!