Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,138 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • chcem otehotniet

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Zdravim, chcel aby som sa spytat ..Mam 30 rokov, priatel 35.chceli by sme babatko, ale priatel ma pracu, ked je doma len 4 dni v mesiaci..Nie vzdy presne v rovnaky datum, ale rozne...Ked sa nam po roku nepodari otehotniet, tak aj tak mame podstupit vysetrenia?Ked nemame sex aspon dva krat do tyzdna?

Podobné otázky

 • chcem otehotniet

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,mam bolesti prsnikov,menstruaciu som ale us mala,mam aj presvitny neviem co to je ci vytok alebo nieco insie niekedy je to aj ako sopel presvitny,,chcela by som od vas radu Dakujem....

 • štítna žľaza a neplodnosť

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Obraciam sa na Vás s prosbou o Váš názor. S manželom sa snažíme o bábätko asi tak rok. V auguste 2010 som navštívila gynekológa s týmto problémom, pri vyšetreniach mi zistili zvýšený prolaktín (momentálne 37). Užívam Norprolac. Pri poslednom vyšetrení 02/2011 mi môj gynekológ zistil zvýšenú hladinu hormónu S-TSH (hodnota 7,02). Poslal ma hneď na kontrolné vyšetrenie za mojou endokrinologičkou. So štítnou žľazou chodím na vyšetrenia tak raz ročne. V minulosti som užívala Euthyrox, avšak posledné 3 roky ho neberiem, nakoľko moja endokrinologička povedala, že je to v stave , ktorý si nevyžaduje lieky (posledné výsledky 02/2010). Pritom vie, že chcem otehotnieť. Aký je Váš názor? Môže to byť práve toto ten problém, ktorý spôsobuje, že nemôžem otehotnieť? Manžel je v poriadku. Ďakujem za Váš názor.
  Martina

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  znížená funkcia štítnej žľazy može zvyšovať hladiny prolaktínu, preto je potrebné dokladne zaliečiť štítnu žlazu, a eutyrox je podľa mňa indikovaný.

 • Otehotnenie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či je lepšie sledovať si bazálnu teplotu alebo robiť ovulačné testy, ak chcem otehotnieť? Čo je spoľahlivejšie? Lebo teplota mi raz stúpa, raz klesá, potom mi znova vystúpi a ja neviem, kedy mám ovuláciu. Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  potrebné je sexuálne žiť a tešiť sa zo vzťahu a blížiacej sa jari. Ostatné veci Vás iba zbytočne stresujú a znižujú pravdepodobnosť otehotnenia.
  Sex aj mimo ovulácie zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia, lebo napľňa Váš vzťah a robí Vám radosť, preto je úplne zbytočné niečo zisťovať a stresovať sa.

 • tehotenstvo

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Pán doktor chcela by som sa opýtať,keď chcem otehotnieť a nedari sa nám,či to môže byt aj tým že nato často myslím,ako mam nato nemyslieť.Ďakujem za odpoveď.

 • Toxoplazmóza

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  pred viac ako pol rokom mi bola zistená toxplazmóza a pred polrokom som podstúpila liečbu Daraprimom a Rovamycínom. Aj po pol roku som bohužiaľ pozitívna, celú dobu som mala hodnoty IgA negatívne ale hodnoty IgM a IgG pozitívne. Pri zistení to bolo IgM 0,873- c.off 0,266/ IgG 1,762 c.off 0,569, po mesačnej liečbe to bolo IgM 1,210 - c.off 0,385/ IgG 2,269 c.off 0,736, po troch mesiacoch - IgM 0,781 - c.off 0,275/ IgG 1,695 c.off 0,680. Po pol roku mi robili vyšetrenie aj na aviditu takže výsledky sú v inej forme - pri IgG je hodnota 151 IU/ml - hran. hodnota 4-6 , avidita 0,351 vysoká - hran. hodnoty 0,2-0,3 a IgM je pozitívna, nie je tam už vyjadrená hodnota.
  Idem podstúpiť celú liečbu znova aj keď nemám žiadne problémy lebo chcem otehotnieť. Vedeli by ste mi, prosím poradiť, či je možné otehotnieť ak by aj po ďalšej liečbe hodnoty IgM neklesli až na negatívnu úroveň?
  Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
  S pozdravom,
  jaja

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  IgM na toxoplazmózu bývajú pozitívne aj DLHŠIE AKO ROK po liečbe. !!!! IgG ostáva pozitívne celý život a chrání Vás pred opakovanou infekciou.
  Počkajte rok od prvej liečby a budete mať IgM negatívne a možete tehotnieť koľko chcete aj bez opakovania liečby.