Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,077 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • neviem otehotniet

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den. hcela by som sa spytat v com mam problem aby som sa otehotniela? uz asi 2 roky skusam sa otehotniet a le nedari sa! mam nepravidelnu menstruaciu uz od zaciatku brala som 5 rokou trikvilar a ked som stym prestala na druhy mesiac uz som nemala menštruaciu. tak mi pan.dr. prepisal duphaston beriem ich11 mesiacou ale stale este nic prosim poradte mi ....

Podobné otázky

 • Tehotensto

  , Autor: Andersomova

  Dobry večer chcem sa spytat na vaš nazor.
  Pred 11 mesiacmi som otehotnela z manželom prirodzene bez problemov a 12 tyždni to skončilo
  Babetku prestalo byt srdiečko
  Od vtedy neviem otehotniet gynekolog mi spravil višetrenie vajička mi dozrievaju chodim na folikometriu aj clostybegitom sme skušali a nič.troška 1 hormon mam nizki progrestoron mislyte že to može byt pričina?
  Manžel si dal višetrit spermiogram ale ne ma velmi dobre hodnoti.
  Tu vam pošlem visledki ako to hodnotite ani diagnozu neviem čo to znamena
  Ej-ph 8
  Objem.0.4ml
  Pohyblivost,50%
  Tažnost.0 mm
  Početnost.2 mil .ml
  Lekocyti.Hojne
  Prosim vas pan doktor čo vaš nazor na take visledki možem otehotniet stakimi visledkami aka je to diagnoza?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  dobrá správa je, že sa Vám už podarilo raz otehotnieť, hoci to skončilo potratom.
  Príčin, prečo sa Vám teraz nedarí môže byť viac, takto sa to nedá presne stanoviť. Odporučil by som ešte pol roka skúšať, pohlavné aktivity sústrediť na cca. 12. deň po menštruácií, a samozrejme zdravý životný štýl.
  Ak sa Vám nebude pol roka dariť, bude potrebné zvážiť nejakú liečbu, to Vám odporučí Váš lekár.

 • postup vyšetrení

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň!
  S manželom sa takmer rok snažíme o bábätko a stále sa nám nedarí.
  Doteraz som u svojho gynekológa absolvovala bežnú prehliadku s odberom krvi, predvčerom HSG vyšetrenie a teraz nasleduje laparoskopia.
  Chcela by som sa spýtať, či treba robiť hneď laparoskopiu, či by som nemala užívať najprv nejaké tabletky, príp. folikulometria, hormonálny profil...
  Môj gynekológ tvrdi, že zatiaľ žiadne príznaky, prečo neviem otehotnieť nenašiel.
  Chcela by som sa spýtať aký je bežný postup vyšetrení.
  Za odpoveď vopred ďakujem.
  S pozdravom Eva.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  potrebný je minimálne rok snahy, akékoľvek vyšetrenie či liečba, ktoré sa robí v čase kratšom ako sú 2 roky snahy o otehotnienie, nezvyšuje šancu na otehotnenie oproti ženám bez liečby.
  Ak sa snažíte menej ako rok, nespĺňate kritériá pre neplodnosť a preto každé vyšetrenie je neindikované a škodlivé.
  Jediné čo sa dá je úprava životosprávy u oboch partnerov, zdravý životný štýl, ideálna hmotnosť a sústrediť sex na stred cyklu, ale nie nasilu.
  Ako prvé sa doporučuje dokladné endokrinologické vyšetrneie.

 • neviem otehotnieť - sarapis soja

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  s priateľom sa snažíme o bábätko už rok a stále nič. Lekár mi predpísal lutenyl, ktorý už užívam 5 mesiac a stále sa nám nedarí. Predpísal mi ho aj kvôli tomu, že menštruláciu som mala nepravidelnú a niekedy až na 58 deň. Musím uviesť, že na otehotnenie až tak nemyslím beriem to skôr tak, keď sa to má stať tak sa to stane. No predsa mám obavu či v tom nieje niečo viac. Robil my aj vyšetrenia a som v poriadku. Sex máme cca 1x za týždeň. Počula som o doplnok výživy a to sarapis sója. Chcem sa informovať či by som to mohla začať brať a ak áno tak, ako dlho sa to môže užívať. Niekde som sa dočítala, že najlepšie je brať ho 10 dní 3x, potom ďalších 10 po 2x, a potom už len po 1x denne. Je to 60 ks balenie. Po dobratí toho balenia by som mala kúpiť nové a tento postup zopakovať. Mám 32 rokov a myslím si, že je už najvyšší čas niečo robiť. Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vhodné by bolo u Vás dokladné endokrinologické vyšetrenie.
  Čo sa týka Sarapis Soja,obsahuje fytoestrogény, ktoré nie sú pre Vás podľa mňa ideálne.

 • 2ROKY neviem otehotnieť

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Po roku skúšania o dieťatko som išla k lekárovy,ten mi povedal že mi dá lieky a určite mi pomôžu...(Lutenil a Estrofen)po 3 mesiacoch brania liekov sa nič nezmenilo tak mi dal iné lieky(klostrbegit,neviem ako sa to píše)po vybraní 5tich tabliet som išla na kontrolu a zistil že mi viac uškodili ako pomohli,teraz mám cistu....chodím každé dva týždne na konroli,som už dosť zúfalá.

 • Neviem otehotniet..III.

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Ďakujem Vám, pán doktor, za reakciu,
  ale ak má byť táto stránka o diskusii a poradenstve chcejúcim nastávajúcim rodičom, neriešme, prosím, koľko z naších odvodov ide do kapies riaditeľom a top-manažementu poisťovne a koľko len zlomku využijem pre udržanie svojho zdravia.Všetky lieky a vitamíny si kupujem, a keď niečo potrebujem zistiť o svojom zdravotnom stave, nerada by som rozoberala, či som si to vobec zaplatila, lebo som si 100 % istá, že áno, podla súm na mojich mesačných výplatných páskach.Čo pracujem, po skončení vysokej školy, ešte som nebola na práce-neschopnosti a pod. Náš systém zdravotníctva na Slovensku nejaví, totiž, známky zdravého zdravotníctva, avšak nevrdím, že to funguje tak v každej nemocnici a ambulancii a v každom kraji..Chcela som Vás len, ako každé iné maminy a páry, poprosiť o radu, keďže robím všetko možné, aby som ostala tehotná..ale aj napriek tomu sa nám nedarí..
  Ďakujem a ostávam s pozdravom

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  práveže systém bol nastavený veľmi dobre, žiaľ komunistická vláda pána Fica to kompletne zničila a preto naďalej bujnie neprehľadná korupcia, plno zbytočných vyšetrneí, ktoré nič nehovoria.
  Isto Vás váš lekár informoval, že klasické gynekologické vyšetrenie nič nehovorí o prípadnej plodnosti, že vajcovody nie sú na ultrazvuku vidno, že nič nehovorí o prípadnej ovulácii a je preto úplne zbytočné ho robiť "preventívne, či som plodná". Nič sa tým nezistí.
  Ja sa snažím "výchovne" posobiť aj na Vás konzumentov tejto služby. Držím palce.