• Problem s otehotnenim a Tromboza

    Dobry den ,
    chcem Vas poprosit o radu.
    S manzelom sa pokusame o babatko asi pol roka.Nestresovala by som,lebo vsade pisu ze to treba brat s nadhladom a neznasilnovat sa. Milujeme sa skoro kazdy(resp.kazdy druhy den) den, ale z vasne nie ucelovo. Ale ja aj ak stale na konci mesiaca dufam ze uz menstruacia nepride,ale ona pride. Ja mam 27 a manzel 32 a veeeelmi tuzime po babatku.
    Dovod preco Vam pisem je, ze som bola na vysetrenii na hematologii.
    ------Koli tomu, ze moja mamka aj babka aj mamkina setra aj seternica maju trombozu...setsernica samozrejme len zacinajucu. Ale moja mamka a babka maju velmi zle stadium.Mamka dostala aj rakovinu...brala okrem ineho Varfarin..........dalej krcove zily a babka ma dokonca aj otvorene zily na nohach......to len aby ste mali predstavu preco som isla na preventivne vysetrenie------
    No a vcera som bola po vysledky a su ZLE. mam viac ako dvojnasobne povolene hodnoty...mam zdenenu tromboliu,alebo ako sa to vola(je to HETEROnieco). neviem presne nemam tu pri sebe tie papiere. Pointa je ze musim ist este na dalsie vysetrenia vo february...s tym ze mi bude robit Dr.testy na cukrovku a stitnu zlazu ,lebo sa jej nezdaju vysledky a pod. A co sa tyka zdedenych veci tak vraj budem mat problem otehotniet a ked tak budem mat velmi vysoke riziko potratom a kopec inych hrozostasnych veci...a zakoncila to DR. trombozou...Zatial mi predpisala ANOPIRIN s tym ze mi bude asi musiet pichat injekcie-neviem ake...a potom pocas tehotenstva(ak sa mi podari otehotniet) tak urcite budu injekcie.......
    PROSIM poradte mi co mam robit. Ake mam realne sance na otehotnenie (a este jeden detail - manzel ma CELIJAKIU a oslabeny imunitny system)? Sesternici sa podarilo otehotniet po tom co brala DUPHASTON,aky mate nato nazor?
    Bojim sa ze mame obidvaja zle predispozicie na babo. PROSIM PORADTE NAM.
    Vopred dakujem za snahu a pochopenie.

    Dobrý deň,
    pol roka je krátka doba, potrebný je rok až dva.
    Ak ste heterozygot pre leidenskú mutáciu, tak by ste mala brať pred otehotnením nízkomolekulárny heparín.