• Neviem otehotniet..

    Zdravím Vás, pán doktor.
    S partnerom sa snažíme o bábätko už takmer rok. Asi po 4 mesiacoch som navštívila svojho gynekológa, aby mi spravil vyšetrenia, či som zdravá a plodná. Poslala som aj priateľa na spermiogram. Mne výsledky dopadli dobre, priateľ má okolo 80 % spermií plodných. Pred dvoma mesiacmi som si začala robiť ovulačný test, podľa nich som ovuláciu nemala. Asi 2 x som bola na ultrazvuku, kedy sme s doktorom vypočítavali plodný deň, vždy vajíčko rástlo, ale neostala som tehotná. Pracujem v dosť stresujúcom prostredí a dosť šoférujem. Bojím sa, že mi nedozrievajú vajíčka, možno aj v dôsledku sresu, alebo mám nepriechodné vajíčkovody. Už neviem, čo mám urobiť, aby sa nám to podarilo a dokedy mám čakať..
    Chcem Vás poprosiť o radu, čo by sme mohli ešte vyskúšať alebo či mám podstúpiť operáciu na zpriechodnenie vajíčkovodov (čo by som veľmi nechcela) a či neexistuje iný spôsob ako zistiť, či som komplet v poriadku.
    Vopred ďakujem a ostávam s pozdravom

    Dobrý deň,
    Váš gynekolog by mal všetky vyšetrenia zaplatiť.
    Lebo vyšetrenia a liečba sa robí iba ľuďom, čo majú nejakú diagnózu a chorobu. 4 mesiace neúspechu NIE JE NEPLODNOSŤ !!!!!!!!!!!!
    Zbytočne Vás stresoval vyšetreniami, nijako nezvýšil Vašu šancu na dieˇ)ta. Je to strašné, vyhadzujú sa takto peniaze, miesto toho, aby sa s Vami normálne porozprával a vysvetlil Vám, čo a ako. Je to starší pán, že ?
    Takže, na všetko sa vykašlite, žite normálny život, zdravý štýl, ideálna hmotnosť, šport, výlety, dobrá nálada, vášnivý sex.
    Vtedy sa to podarí.