• Neviem otehotniet..II.

    Ďakujem Vám, pán doktor za odpoveď.
    To som si ja vyžiadala tie vyšetrenia, aby som si bola istá, že budem mocť mať deti..Mali sme s partnerom predtým asi 2 roky nechránený pohl. styk, ale viac - menej sme si dávali pozor. Nevedela som o nijakých zdravotných problémoch, ktoré by mi bránili otehotnieť, tak sme sa s partnerom dohodli, že si zájdem na vyšetrenie, aby sme vedeli, čo možme čakať. Ale aj napriek tomu, že mi pán doktor oznámil, že som zdravá a parner podľa výsledku spermogramu tiež, neviem ostať tehotná..Vypočítavame dni a stále nič..
    Chcem sa ešte spýtať, keď si budem robiť ovulačný test každý mesiac, napr. 5 po sebe idúcich, a stále ho budem mať negativný..vajíčko mi potom nedozrieva, však? Robí sa na to nejaké special vyšetrenie?Alebo naopak, ak budem mať ovuláciu a neostanem tehotná, možem mať zasa nepriechodné vajíčkovody..však?S mojím pánom doktorom sme usúdili, že by k ovulácii malo u mňa dochádzať na základe bolestivej menštruácie, ale testy mi na to nerobil. Začínam sa báť, že k ovulácii u mňa nedochádza, 2 testy mi vyšli negatívne. Po roku už mám strach, že nebude také jednoduché otehotnieť. Navyše máme známych, ktorým sa to podarilo hneď na prvý krát. Neviem, či som to už písala, ja mám 26 rokov a priateľ 30. Ešte som zabudla na to, že som mala v lete tohto roku zvačšenú štítnu žľazu, endokrinológ mi predpísal hormóny a povedal, že funguje správne. Mohlo by to mať nejaký súvis s otehotnením?
    Vopred Vám ďakujem a prajem všetko dobré do roku 2010.

    Dobrý deň,
    aha takže vyšetrenie na vyžiadanie, samozrejme, že na to máte nárok, ak si to zaplatíte, dúfam, že Vám to neplatila naša spoločná kasa poisťovňa, lebo potom by neostali peniaze na onkológiu a operácie detí.
    Ak sa Vám viac ako rok nechráneného styku nedarí oteohtnieť, potom máte diagnozu neplodnosti a poisťovňa uhradí ďalšie vyšetrenia a liečbu.