• je moje rozhodnutie chybné???

    Dobrý den p. Dr.,

    uz nieco cez rok sa snazíme s manzelom o dieta. Styk máme tak 5/6 krát do mesiaca. Zatial sa nám nezadarilo. Máme obaja 29 rokov, sme stíhli, aj ked je pravda, ze zijeme nie prílis zdravo - stres, práca, skola, sem tam nejaky ten alkohol a cigaretka/len výnimocne/. , ale aj sportujeme a stravujeme sa tak normalne - cize aj ovocie, zelenina, ale aj mäsko, slaninka :) Moj gynekolog ma "plasí" do centra pre neplodné páry. No ja by som chcela pockat - VERIM, ZE TO PRíDE AJ PRIRODZENE! a hlavne, ak by zistili, ze manzel má zly speriogram - co s tym? neda sa to liecit... Jedine umele oplodnenie a na to si myslim, ze je este cas. Myslíte, ze je moje rozhodnutie, pockat este rok, dva, nespravne? Ze je nutne to riesit cim skor?

    Dakujem za odpoved. aaa... vsetko dobre v novom roku :)

    Dobrý deň,
    Vaše rozhodnutie plne podporujem, vidím, že ste v pohode, preto verím, že sa naozaj zadarí.
    Presne ako píšete, čo sa týka spermiogramu.
    Najlepšie je, že na základe spermiogramu manžela vyhlásia za neplodného a ženú Vás na IVF, a keby manžela obvinila susedka, že je otcom jej dieťaťa, tak takýto spermiogram ho nezachráni :).
    Druhý rok neplodnosti otehotnie ešte ďalších 5% párov, či už sa liečia alebo nie. Preto plne s Vami súhlasím, žite ešte rok bežným životom, nič neriešte. Manžel si može skúsiť dať Carnitargin a koenzým Q10, zvýši to aj jeho sexuálnu výkonnosť.
    Napíšte či sa zadarilo, ak áno budete pre ostatné ženy tu fantastický príklad. Držím palce, a rok 2010 nech je prelomový pre nás všetkých.