• TBC

    Dobrý deň, pri laparoskpii, robenej v 1/09 z dôvodu primárnej sterility mi zistili rozsiahle zrasty v celej brušnej dutine. Podľa histológie ide o externú endometriózu pelvického peritonea. Teraz, 11/09 mi ale urobili aj tuberkulínový test a bol pozitívny. Ide u mňa o mimopľúcnu TBC. Mám nasadenú liečbu na pol roka - NIDRAZID 400 mg denne. Po liečbe sa budem snažiť otehotnieť, asi umelým oplodnením. Aká je pri tejto kombinácii diagnóz moja šanca otehotnieť? Stretli ste sa počas svojej praxe s úspešným tehotenstvom pri TBC v spojení s endometriózou? Vopred Ďakujem za odpoveď a prajem krásne sviatky.

    Dobrý deň,
    je možné, že v súčasnej dobe niekomu na základe tuberkulínového testu povedia, že má genitálnu tuberkulózu ??????????????????????????
    Ja asi snívam, blbnem alebo šaliem ????

    Takže, NEMÁTE MIMOPĹÚCNU tuberkulózu !!!!
    Respektíve, nikto Vám ju nedokázal, a ak mali podozrenie, museli by Vám odobrať vzorky na vyšetrenie na prítomnosť tuberkuloznych bacilov. Pozitívny tuberkulinový test majú všetci, čo sa niekedy stretli s tbc a čo zvýšene tvoria protilátky, ja ho mám taký vysoký, že by som mal tiež tbc všetkého.
    Ak by ste mala genitálnu tbc, tak by ste musela užívať pol roka 4 kombináciu liekov, samotný Nidrazid je slabý a neúčinný.
    Vyhľadajte nejakého odborníka, škoda, že zrušili gynekologické oddelenie v Podunajských Biskupiciach v Bratislave, tam sa na to špecializovali.
    Takže máte endometriozu, nie tuberkulózu, ak majú podozrenie na TBC mali by Vám odobrať znovu vzorky, okrem toho by sa tbc potvrdila aj na histológii.
    Prepáčte som tak strašne rozčúlený, že ani neviem čo napísať.