• Antifosfolipidovy syndrom

    Dobry den, chcela by som vas poorosit ci by ste mi blisie nevedeli objastnit co to je Antifosfolipidovy syndrom. Robili mi to na zaklade mojho potratu a neschopnosti otehotniet znovu.Uz je to rok co som potratila v 4tt. A este moj stav moze sposobovat trombotizaciu placenty. Co to vsetko premna znamena? Velmi pekne vam dakujem za odpoved. Prajem pekny den.

    Dobrý deň,
    antifosfolipidový syndrom je tvorba protilátok proti bunkovým membránám, vedie to k zvýšeniu zrážania krvi a možnému upchatiu ciev v placente na začiatku tehotnosti. Lieči sa malými dávkami aspirínu, alebo injekciami.