• nízky progesterón

    Prosím o radu:
    Užívala som Nuvaring 3 roky. Vysadila som ho teraz v januáril Počas ďalších troch mesiachoch sa objavovalo 1 až 2 dňové slabé krvácanie mimo menštruácie. V auguste som otehotnela a následne na to v 9 týždni potratila, aj napriek tomu, že som užívala duphaston a kyselinu listovú od 4 týždňa. Lekár povedal, že asi mám nízky progesterón, preto sa to neuhniezdilo. Môžem mať zníženú hodnotu progesterónu kvôli antikoncepcii? Čo mám robiť?

    Dobrý deň,
    samozrejme je to nezmysel, vyše 90 % potratov je kvoli genetickej vade, proste nebolo to zdravé vajíčko alebo nebola to zdravá spermia. Nízky progesteron nie je príčina ale dosledok genetickej vady.
    Normálne otehotnite znova a uvažujte nad zmenou lekára.