• PCO syndróm???

    Dobrý deň pán doktor. Ďakujem Vám za Vašu odpoveď. Skúsim doplniť svoju otázku. Laparoskopiu mi robili kvôli tomu, že ani po stimulácii clostilbegytom sa mi nepodarilo otehotnieť, dokonca sa mi dvakrát spravila cysta. Všetko som ináč mala v poriadku, aj hormóny, nadváhu nemám. Takto sme skúšali vyše pol roka, až mi môj gynekológ odporúčal laparoskopiu. Výsledkom bolo to, že mi spravili skarifikáciu, vajcovody som mala prechodné. Teraz zase stimulujem clostilbegytom. Čo môžem spraviť ja, aby sa to konečne podarilo? Cítim sa občas veľmi bezmocná. Ďakujem pekne. Natálka

    Dobrý deň,
    vhodné je sledovať ovuláciu a stimulovať vaječníky ešte pol roka. Určite by som navrhol aj endokrinologické a metabolické vyšetrenie, na vylúčenie poruchy spracovania glukozy.
    Ak sa pol roka nezadarí, aj napriek liečbe, asi je namieste umelé oplodnenie.