Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,037 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • PCO syndróm???

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Podľa správy po absolvovaní laparoskopie mám polycystické vaječníky. Bola mi vykonaná skarifikácia, ináč bolo všetko v poriadku. Znamená to PCO syndróm? Lenže ja vôbec nemám nadváhu, pri 162cm vážim 46kg, vždy som bola takáto útla a s hmotnosťou som problémy nikdy nemala. Taktiež nepozorujem zvýšené ochlpenie čo zvykne byť tiež príznak PCO. Len som vraj nemala ovuláciu. Môžem mať napriek tomu PCO? S priateľom chceme dieťatko. Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  PCO syndróm má viacero príčin, obezita je iba jedny znich.
  Prečo Vám robili laparoskopiu ?????????
  Inak nález vačších vaječníkov ešte neznamená že máte PCO syndróm. Kľudne skúšajte otehotnieť.

Podobné otázky

 • PCO syndróm???

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor. Ďakujem Vám za Vašu odpoveď. Skúsim doplniť svoju otázku. Laparoskopiu mi robili kvôli tomu, že ani po stimulácii clostilbegytom sa mi nepodarilo otehotnieť, dokonca sa mi dvakrát spravila cysta. Všetko som ináč mala v poriadku, aj hormóny, nadváhu nemám. Takto sme skúšali vyše pol roka, až mi môj gynekológ odporúčal laparoskopiu. Výsledkom bolo to, že mi spravili skarifikáciu, vajcovody som mala prechodné. Teraz zase stimulujem clostilbegytom. Čo môžem spraviť ja, aby sa to konečne podarilo? Cítim sa občas veľmi bezmocná. Ďakujem pekne. Natálka

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vhodné je sledovať ovuláciu a stimulovať vaječníky ešte pol roka. Určite by som navrhol aj endokrinologické a metabolické vyšetrenie, na vylúčenie poruchy spracovania glukozy.
  Ak sa pol roka nezadarí, aj napriek liečbe, asi je namieste umelé oplodnenie.