Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,572 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Zly spermiogram :-(

  , Autor: petra30

  Dobry den,,Ja by som mala niejke otazocky,Nakolko sa uz dlho snazime o babo a nejde to otocily sme sa na odbornikov,Chcem sa opytam partner bol na vysetrenie u urologa zistily mu ze ma mali pocet spermii a tiez su pomale,je to liečitelne? Ja som bola u svojho Dr.na vysetrenie no len mi stale sleduje ovulaciu no nic sa nedeje..Urolog mojho priatela mu dal papier aby sme obaja sli do ISCARE v Bratislave ..Mam ist pred tym este na vysetrenie k svojmu Dr,alebo mame ist priamo do Ba.A tam si urobia potrebne vysetrenia?.Nakolko moj DR,stale sleduje len moju ovulaciu..Mam aj nepravidelnu menstruaciu cakam na ultraz a vysledy na stitnu zlazu..Mam pockat na vysledy a tak sa mame obratit na stredisko v BA ? Za odpoved Dakujem Pekny Den

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  určite bude potrebné aby ste mala dokladné endokrinologické vyšetrenie, ak máte nepravideľnú menštruáciu, potrebné je, aby ste mala ideálnu hmotnosť.
  Na zlý spermiogram nie sú efektívne lieky, skúsiť možno profertil ale doležitý je aj zdravý životný štýl.
  Takže, skompletujte si nálezy, ak je potreba upravte hmotnosť a režim, manžel nech si dá ten profertil, ak za pol roka nebudete úspešný, potom jednoznačne ISCARE.