Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Dá sa veľké množstvo androgénov potlačiť tabletkami ???

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,
  mám pre Vás otázku. Pred časom som Vám písala, že mi v Ľubochni zistili, že v mojich krvných výsledkoch sa nachádza viacej mužských hormónov ako tých ženských, teda zrejme zvýšené androgénne látky, preto sa mi už po vyše ročnom manželstve nedarí otehotnieť. Moja gynekologička mi následne nasadila Duphaston, niečo podobné vraj ako Lutenil, ja by som sa chcela opýtať, aké väčšie je teraz percento, aby som otehotnela ??? A je pravda, že užívaním Duphastonu sa androgénne látky potláčajú, čo by malo aj za následok upravenie mojej pleti, ktorá ma trápi už celý život...???
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  strašne závisí na príčine nadmernej tvorby androgénov, ak je to vo vaječníku, tak Duphaston by mohol pomocť, ak v nadobličke, tak je potreba inú liečbu (niekedy pomože Dexametazón). Ak v tuku, tak musíte schudnúť.