• brať alebo nebrať Closilbegyit?

    Dobrý deň!

    S priateľom sa snažíme o bábätko 6 mesiacov. Lekár mi naordinoval Clostilbegyit a Duphaston. Nerobil mi žiadne vyšetrenia okrem bežnej preventívky. Nemal mi spraviť vyštrenie ako je folikumetria? Totiž ani neviem či mám ovuláciu, ale asi áno, nakoĺko každý mesiac vtom čase zvyknem mávať výtok. Prosím o radu či podľa vás môj lekár konal správne ak bez vyšetrenia naordinoval Clotilbegyit Priateľ má spermiogram v poriadku. Mám ho brať aj naďalej, alebo nie?

    Za odpoveď vopred ďaujem.

    Dobrý deň,
    6 mesiacov neznamená neplodnosť, to by muselo brať lieky viac ako 50% párov, normálne zdravému páru trvá vyše roka kým otehotnie.
    Nie ste neplodní a žiadna liečbqa nie je potrebná, nechápem to, že Vás ženú po vyšetreniach, potom sa divíme, že v zdravotníctve nie sú peniaze, ak sa mrhajú na takéto zbytočnosti.
    Stačí zdravý životný štýl, ideálna hmotnosť, nefajčiť a pravideľne s radosťou mať styk a do roka máte potomka. ŽIadna liečba šancu na otehotnenie momentálne u Vás nezvyšuje !!!! Práve naopak, pozorovaním a stresovaním a liečbou sa ženiete do tzv. psychogénnej neplodnosti.