• Darované oocyty, spermie?

    Dobrý deň.
    Mám 35 rokov, manžel 38. Navštevujeme centrum asistovanej reprodukcie 4 roky. Boli sme:
    - 5 krát IUI - neúspešne
    - 1 krát IVF-ICSI v roku 2010, mala som 17 oocytov z toho sa oplodnilo 13, 1 chemické tehotestvo. IVF-KET- tehotenstvo v 8 týždni potrat. Ďalšie 2 IVF-KET neúspešné. 7 embrií po rozmrazení neprežilo.
    V tomto roku sme absolvovali ďalšie IVF-ICSI, mala som 15 oocytov z toho 13 embrií, po PGD zistili, že 12 nie je životaschopných, 13-náste Turnerov syndróm. Manžel bol na vyšetrení fragmentácie DNA spermie s výsledkom 53% nekvalitných spermií.
    Chceme sa Vás spýtať čo by bolo vhodné:
    a- darované oocyty
    b- darované spermie
    c- darované embrio
    d- niečo iné ?
    Ešte musím spomenúť, že asi 10 krát za 7 rokov som mala pozitívny tehotenský test pri meškajúcej menštruácii. Nasledujúca menštruácia prišla v 40 až 45 deň cyklu, veľmi silná.
    Naše genetické vyšetrenia sú v poriadku, takisto aj protilátky.

    Dobrý deň,
    je to skor otázka na dané centrum IVF, čo sú Vám schopní ponúknuť a aké s tým majú skúsenosti.
    Najjednoduchšia by bola inseminácia s darcovskými spermiami, ak sa Vám tvoria oocyty a vy ste geneticky zdravá. Ale skutočne je to na rozhodnutí lekára z centra, ten má o Vás najviac informácii a vie možnosti, aké v centre majú.