• 3xpotrat

    Dobrý deň, mám veľkú dilemu pán doktor. Dva krát som potratila v 6. týždni kedy mi zistili,že som mala anembryomolu. potom som bola na vysetreniach na genetike kde vyšetrené bolo v poriadku. potom som bola na hematologii kde mi zistili 1x pozitivita APA dif.dg.APS, mutácia MTHFRR C677T heterozygot bez hyperhomocysteinemie, mutacia FXIII val34leu homozygot,mutacia PAI-1 4G-5G heterozygot so zvyšením PAI,pozitivita protilatok proti ovariam a testes, ost.placenta,z.pelucida negat.liečba je ,ze si picham fraxiparin 0,3 a beriem prednizon+oprazol+femibion 800 pyridoxin+B12 liecila som sa od 1.4. 2011 a 25.5. 2011 som otehotnela. plod sa mi vytvoril,ale v 7.týždni som mala missed abort. nerozumiem tomu co sa deje preco nedokazem donosit dieta. infekcie mi nezistili. moj gynekolog mi velku sancu uz na donosenie dietata nedava poslal ma do centra asistovanej reprodukcie. ale ja otehotniet mozem stale sa nam podari na prvy krat. neviem co robit. mam este sancu?dakujem za radu neviem uz za kym ísť.

    Dobrý deň,
    určite by bolo vhodné ešte genetické vyšetrenie (ak ste ho nemala) prípadne pri ďalšom neúspechu (ale verím, že sa to podarí) poslať tkanivo plodu na genetické vyšetrenie.
    Určite by som navrhoval pokračovať v liečbe, može to byť príčina, a je veľká šanca, že sa to podarí. Až 60% žien s opakovanými potratmi donosí zdravé dieťa.