• problém

    , Autor: ivuska2463

    Dobrý deň pán doktor,ja mám na Vás pár otázočiek, prosím odpoviete mi na všetko??Začnem pekne od začiatku, 20.12.2007 som potratila v 13. týždni bábo, dieťatko odumrelo, potom sme si pol roka dávali pozor lebo doktor zakázal mať po potrate ďalšie a ďalšieho pol roka sme sa snažili, no keď sa nedarilo tak som si dala predpísať antikoncepciu na upravenie cyklu na 3 mesiace mi dali Lindynette20 a podarilo sa nám po vysadení na 3 mesiac otehotnieť, čiže 14.6.2009 som mala PM a 15.3.2010 sa nám narodil synček, no potom sme chceli druhé bábo tak sa podarilo a 10.12.2010 som znovu potratila tentokrát v 8.týždni,taktiež odumrelo, povedali mi, že mám opačne otočenú maternicu čiže v tvare srdca nie hrušky, ale, že to nieje až taký problém, po poslednom potrate mi dali antikoncepciu ARTIZIA ktorú som užívala 4 mesiace 29.4.2011 som ju vlastne dojedla a odvtedy sa snažíme, nedávame si vôbec pozor, ja viem že je to krátka doba, ale mrzí ma to a chcem to riešiť lebo veľmi chceme druhé bábo...mavala som 35DC od potratu a tieto posledné 2 mesiace ako som vysadila antikoncepciu som mala 30DC, hoci tieto posledné dva mesiace keď mi príde menzes tak prvý deň mám len taký hnedkastý výtok, druhý deň nič, len večer mám trošičku krvi a na tretí deň sa mi až rozbehne, takže tie prvé dva dni ani nepočítam, lebo to akoby som ani nemala len slabulinký výtok a potom to trvá až 7 dní bez tých dvoch čo nepočítam, kupili sme si aj ten ovulačný tester mikroskop DONNA a k tomu bol lubrikačný gél Conceive plus že vraj to má pomôcť k počatiu, myslíte, že je to dobrý nápad?my sme boli s mužom aj na vysetreni urológa a ten povedal, že manžel má menšie množstvo ejakulátu akoby mal mať, že treba dať aj 2 dni pauzu a potom mať pohlavný styk, a hneď nato ako sme to absolvovali tak sa nám aj podaril maličký- ale jedno dieťa už máme tak neviem prečo sa teraz nedari...my by sme veľmi chceli druhé bábo, len nevieme čo všetko treba preto spraviť keď sa nedarí, chápete ma?kedy môžem mať asi tak ovuláciu?viete to zistiť podľa môjho opisu?aspon približne?lebo ja už fakt neviem že prečo sa nedari..som počula, že musí byť aj dobrý hlien aby sa zadarilo, tak tomu nechápem...môžete mi poradiť ??ďakujem vopred veľmi pekne za Váš čas

    Dobrý deň,
    je samozrejme veľkou chybou, že sa takto snažíte a pozorujete, normálne prestaňte bra´t lieky a normálne žite a otehotniete. Neberte antikoncepciu, nesledujte sa, nezisťujte ovuláciu, to je vždy príčinou psychogénnej sterility.
    Do roka otehotniete a bude to.