• PCO, IVF

    Dobry den,
    pred tromi rokmi mi diagnostikovali folikularnu cystu na vajcovode, ktora sa operacne odstranila. Pri zakroku sa zistilo, ze mam hyperplaziu endometria nadmernym posobenim estrogenov a vo vzorke sa naslo 10% adenokarcinomu. Nasledne som zabsolvovala hysteroskopiu a liecbu....mam vsak PCO, tym padom nemam menstruaciu, jedine podanim lieku (Duphaston). taktiez som absolvovala jeden cyklus IVF, neuspesne.
    Chcem sa Vas spytat...aby som sa vyhla nadmernemu rastu endometria a hyperplazii pre posobenie estroogenov, da sa PCO liecit aj inak, ako nasadenim liekov na vyvolanie menstruacie kazdy mesiac?
    Za odpoved dakujem.

    Dobrý deň,
    najprv musíte byť na 100% vyliečená z rakoviny - ak ste mala adenokarcinóm tak určite by Vás mali sledova´t na onkológii.
    PCO je práve rizikové pretože ženy sú pod vplyvom čistých estrogénov. Veľmi riziková je obezita, to je prvé čo by ste mala vyrieš´t, ak máte nadváhu, musíte schudnúť. Ale ako som písal, určite by ste mala byť doliečená na onkológii, a súčasťou je aj liečba gestagénmi.