• ako dalej postupovat...

    Dobry den pan doktor, poprosila by som vas o odbornu radu. Budem mat 35 rokov, pred dvoma rokmi som porodila syna cisarskym rezom.Syna sme splodili prakticky hned… Rok na to sme sa zacali snazit o druhe dietatko, asi po 9 mesiacoch co sa nam nedarilo, sme zacali s beznymi vysetreniami /vsetko sa ukazalo ok: spermiogram, hormonalny profil, ovulacia prebieha, vystelka maternice v druhej faze dostatocne rastie) . Lekarka doporucila ako dalsi postup: inseminacia, alebo laparoskopia, ak sa ukaze, ze vajcovody su nepriechodne tak umele oplodnenie. Myslite si,ze po dvoch rokoch, hoci som nemala ziadne viditelny zapal sa mohli stat vajcovody nepriechodne / mozno vplyvom cisarskeho rezu???? Bojim sa operacii a nerada by som zbytocne nieco podstupovala …a ak sa zisti, ze su, da sa nepriechodnost odstranit… a ak by boli priechodne, myslite si, ze jedina moznost ako otehotniet zostava umely sposob, aj ked uz jedno dieta mame, alebo poznate z praxe, ze aj psychika dokaze sposobit prechodnu neplodnost a ma zmysel este cakat, ze sa to podari prirodzene...

    Dobrý deň,
    žiadna liečba ani zásahy nezvýšia pravdepodobnosť otehotnenia v čase 2 roky snaženia, preto je to úplne zbytočné, chyba je že ste navštívila lekárku tak skoro. Veľmi doležité je, aby ste mala ideálnu hmotnosť a zdravý životný štýl.
    Predpokladám, že samozrejme nekojíte.