Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, 4.2.2011 som mala poslednú menštruáciu. S manželom sa snažíme o druhé dieťatko. Stáva sa mi občas,že mi mešká,no nie tak dlho.Maximálne sa mi posunie o 5 dní,ale potom pokračuje ako hodinky. Po dvoch dňoch meškania som si urobila test,ale bol negatívny...Deň za dňom ma bolia prsia viac a viac. Druhý test som si robila 13.3.2011Bradavky a dvorce mám citlivé. Mám pocit nafúknuteho bruška.Počas meškania som mala pocit,že už už mi prídu,ale vždy to prestalo. V podstate sa cítim ako pri prvom tehotenstve. Avšak až pred dvoma dňami pociťujem bolesti prsníkov,nafúknuté brucho a únavu intenzívnejšie. Môžem byť tehotná aj keď test bol dva krát negatívny? Musím ešte podotknúť,že pri prvom otehotnení som si robila test až po dvoch týždňoch meškania a bol pozitívny. Ďakujem Veronika

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  uvedneé zmeny sposobuje progesteron, ktorý sa vylučuje aj keď nie st etehotná. Ak máte negatívne testy, tak je tehotnosť nepravdepodobná.