• neúspešné IVF

    Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, či 2x neúspečné IVF mohli spôsobiť lieky na depresiu, ktoré som vysadila vždy krátko pred zákrokom-odber vajíčok. Možem mať zvýšenú hladinu hormónu prolaktín, ktorý spôsobuje depresívne stavy? Zistili by mi jeho zvýšené hodnoty pri vyšetrení pred IVF, alebo mám o to požiadať pri ďalšej konzultácii? Ako dlho je vhodné čakať po neúspešnom IVF s transferom zmrazených embryí? Nerada by som to urýchlila, lieky na depresiu neberiem viac ako jeden mesiac. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    niektoré antidepresíva zo skupiny neuroleptík zvyšujú prolaktín. Závisí na type liekov, ktoré beriete.
    Ostatné musíte skonzultovať priamo s IVF centrom, majú svoje skúsenosti a zvyky.