Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,949 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • cysta po hormonalnej stimulacii

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktor, treti krat som podstupila stimulovany cyklus s IUI. Na 10 DC mi lekarka pocas ultrazvuku povedala, ze mam na pravom vajecniku cystu a folikuly su iba drobne. Napriek tomu mi podla hladiny hormonov odporucili este v ten den vecer (10 DC) pichnut Pregnyl na vyvolanie ovulacie a cca o 36 hodin na 12 DC rano bola IUI. Chcem sa spytat, ci bol tento postup spravny, ci vobec je nejaka realna sanca na otehotnenie, nakolko boli podla slov lekarky folikuly drobne a ci injekcia na vyvolanie ovulacie nemoze cyste skor ublizit ako pomoct? S tym suvisi aj dalsia otazka - cysta moze v niektorych pripadoch falosne indikovat na tehotenskom teste pozitivny vysledok. Ako teda naozaj relevantne zistit vysledok IUI? Za Vasu odpoved a cas dakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  cysta je útvar na vaječníku vyplnený tekutinou, tento útvar má 5 cm a viac. Vzniká roznym sposobom, najčastejšie je to neprasknutý folikul.
  Pretože neviem o akú cystu šlo vo Vašom prípade, naozaj neviem posúdiť šance na úspech. Tehotenský test si spravte až Vám vynechá menštruácia, ak bude pozitívny ste tehotná aj napriek cyste.