• Zmeny po pôrode

    Dobry deň, som mesiac po pôrode a do posvoveho vchodu sa mi neustále dostáva vzduch, začína to byt naozaj neprijemne nie len po fyzickej stránke, ale už aj na psychiku.
    Pri pôrode som mala poranenie hrádze 2. stupňa, ktoré bolo ošetrené. Pri pohľade zrkadielkom je vizuálne všetko v poriadku, pochopiteľne zanikla “blanka” ktorá predtým prekrývala posvovy vchod, takže ten otvor je na pohľad taký akoby väčší…
    Je možné tento problém so vzduchom nejakým spôsobom riešiť? Mám obavy, že sa to časom nezlepší :( Dakujem

    Dobrý deň,
    tento problém môže súvisieť s poranením svalov panvového dna, a stratou ich pevnosti. Skúsiť možno rehabilitáciu, nájdite si fyzioterapeuta u Vás v okolí. Ak by sa stav nezlepšoval, je možné aj operačné riešenie.