• úzka panva

    Dobrý večer, chcela by som spýtať na meranie panvy, mne moja gynekologička nezmerala rozmery panvy na začiatku tehotenstva, som v 31. týždni tehotenstva, predpokladá sa väčší plod cca 4 kg, kedy je najllepšie merať rozmery panvy u tehotných, ja som našla v literatúre, že v III. trimestri, aké sú najlepšie rozmery panvy. ďakujem

    Dobrý deň,
    od merania panvy sa už čiastočne upúšťa, lebo vonkajšie rozmery nie úplne presne zobrazujú rozmery vnútorné. U nás napríklad diagnózu zpžená panva ako dovod na cisársky rez berieme iba veľmi výnimočne. Aďalšia vec je, že rozmery panvy sa v priebehu tehotnosti aj porodu menia, vazy sú volnejšie a panva sa remodeluje.