• Bolesť krížov

    , Autor: Kika779

    Dobrý deň
    Som asi v 19tt. 2dni cítim bolesť krížov. Občas kŕče. Iné ťažkosti nemám. Môže to byť nízkou váhou, alebo úzkou panvou? U lekára som bola 11.5 Mám vyhľadať lekára? A ešte sa chcem opýtať ohľadom priberania. Je normále pribrať za týžden 800g , a to naozaj nejem veľa. Tlak nízky, bielkoviny v moči nemám. Ďakujem

    Dobrý deň,
    úzka panva je aboslútny nezmysel a tak trochu slovenský gynekologický folklór. Meranie panvy sa už nikde na svete nerobí, lebo to iba zbytočne stresuje ženy a nemá to žiadny klinický význam, často sa zbytočne kvôli tomu indikujú plánované cisárske rezy zdravým ženám a ničí sa tým ich ďalšie zdravie, nielen im, ale hlavne aj ich deťom.
    Čo sa týka bolestí krížov, tie sú veľmi časté, pretože sú zapájané nové skupiny svalov do udržania vzpriamenej polohy a potom vzniká svalovica a bolesti. Okrem toho sa rozvoľňujú klbne spojenia a mení sa celkovo postoj. Občasné krče aj v podbrušku môžu súvisieť s naťahovaním závesného aparátu maternice.
    Priberanie je individuálne, niekedy sa viac zadrží voda, takže sa tým netreba stresovať.