• 33tt

    , Autor: Maigas

    Dobrý deň, aktuálne sa nachádzam v 33tt (32+4) a mám časté tvrdnutie brucha. Moja otázka znie, môže to spôsobovať skrátenie krčka aj ked okrem tvrdnutia nemam iné príznaky ako kŕče v podbrušku, bolesť krížov či tlak na konečník a spodok? A ešte sa chcem spýtať, občas mám časté nutkanie na močenie a tiež aj bolesť močovej rúry, môže to byť zápal? Nič mannesvrbi, nestipe... Ďakujem za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    tvrdnutie steny maternice v 33. týždni je normálny nález a nemusí signalzovať hroziaci predčasný pôrod. Ak máte bolesti pri močení (aj v rúre) je vhodné vyšetrenie, môže sa naozaj jednať o zápal močových ciest.