• Sekcia?

    Dobrý deň,
    rada by som Vás poprosila o názor - momentálne som v 37+5 tt, moje tehotenstvo prebieha viac-menej bezproblémovo, no napriek tomu mi lekár pri poslednej poradni navrhol naplánovať sekciu. Podľa názoru môjho lekára je sekcia bezpečnejšia a nerád by riskoval, ako dôvody svojho návrhu uviedol :vyšší vek prvorodičky - 33, úzka panva (25,27,28,16 - výška 168, váha pred tehotenstvom 47kg, momentálne 58 kg ), tehotenstvo po IVF ET, pred 10-rokmi prekonaný spon. pneumotorax - odporučenie od pneumológa "setrné vedenie porodu"
    Samozrejme by som pre svoje vytúžené dieťatko chcela len to najlepšie a najbezpečnejšie, je podľa nás dôvod na plánovanú sekciu ? Ďakujem

    Dobrý deň,
    pre mňa nie, ale ja osobne mám iba informácie z Vášho príspevku. Často v porodníctve rozhoduje aj "mimozmyslové" vnímanie, a je možné, že keby som bol Vašim porodníkom tak aj na základe týchto informácii Vám cisársky rez urobím.
    Indikáciu úzka panva ja osobne neuznávam.