• placenta

    Dobry den.Po porode mi zistily ze som mala slabo vyzivovanu placentu a ked mi odtekla plodova voda tak som ju mala do hneda.Malicky je vporiadku.Chcela by som vediet ci jeho vyvoj bude vporiadku.Ci to nemoze mat stoho nejake problemy,neskor.Dakujem.

    Dobrý deň,
    na to je veľmi ťažko odpovedať, závisí na dĺžke nedostatočnosti placenty. Niektoré štúdie potvrdili, že deti s nedostatočnou funkciou placenty možu mať problémy s metabolizmom tukov vo vyššom veku (cholesterol), ale to býva u detí, ktoré sa narodili so zaostávaním v raste.