• vrastena placenta

    Dobry den,
    po porode sa mi neodlucila placenta, robili mi manualnu lizu a nasledne kyret.Na stvrty den po porode mi vyskocili teploty do 38, slabo som krvacala. Na sone boli viditelne este nejake zvysky pravdepodobne placenty asi vo velkosti 33mm. Vo vytere z posvy E-coli.Dali mi antibiotika, stav sa mi hned na druhy den zlesil, teploty nemam, ocistky su svetlo ruzove a nepachnu.Mam este dobrat anibiotika a o dva tyzdne kontrolne sono. Myslite ze nebude nutne robit dalsi kyret? Lekar ma podozrenie ze placenta bola vrastena a skonci to odobratim maternice.Do akej doby by mali tie zvysky zmiznut, je sanca ze telo sa s nimi vysporiada a vstrebu sa neskor? Je v pripade ze tam na kontrolnom sone este budu jedina moznost kyret? Ak su tie zvysky vrastene je jedina moznost hysterektomia alebo sa to da este nejako konzervativne riesit?Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    v prvom rade nemusí ísť o zbytky placenty, občas sa aj zrazeniny zorganizujú v maternici tak, že to vyzerá ako zbytky placenty.
    Okrem toho naozaj existuje možnosť, že sa pomaly ohraničia a vstrebajú. Ale existuje reálne riziko krvácania, vtedy je nutná operácia.