• prietoky

    Dobrý deň pán doktor.Chcem Vás poprosiť o radu.Dnes som bola v nemocnici, kde na usg-prietoky.Posled. menšt. som mala 22.2.(nepravidelná 36-38 dní), a termín pôrodu mi lekárka vypočítala na 1.12. a prvý ultrazvuk udal termín 13.12.Podľa mojej lekárky som v 36.tt, no výsledky z nemocnice sú takéto: indexy proporcionality - norma, diferencia gest. štádia - 3-4 týždne
    PV normovolum
    Placenta typ I - II
    S/D 2,31 RI 0,57 BFC 0
    BPD 7,85 cm 31/4 +- 22d
    HC 29,83 cm 31/0 +- 21d
    AC 28,47 cm 32/3 +- 21d
    FTA 64,50 33/5
    FL 6,45 cm 33/2 +- 21d
    Lekár povedal, že prietoky sú úplnev poriadku,a že s najväčšou pravdepodobnosťou mi lekárka zle vypočítala týždne,lebo sa neriadila podľa prvého ultrazvuku, a mám prísť na ďalšiu kontrolu o 10 dní. Mám sa niečoho obávať? Nemôže mať bábätko nejakú poruchu?
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    ak máte termín 13.12.2009 tak ste teraz v ukončenom 34: týždni, plod je síce drobnejší, ale stále v medziach normy a hlavne je symetrický, prietoky sú normálne, naozaj stačí kontrola za 10 dní aby sa zistil nárast plodu. Nemusíte sa stresovať.