• poloha KP - porod, placentarna insuficiencia

    Dobrý deň,
    som, čerstvo po sekcii - tehotenstvo prebiehalo bezproblemovo - v 20.tyzdni gynekolog hovoril, ze dieta je v polohe KP, kedy som Vam aj pisala, s tym ze vacsina deti sa otoci - o mesiac na poradni pri vaginalnom vysetreni hovoril lekar, ze uz je dieta otocene spravne a aj ho akože hmatal v podbrusku. Odvtedy bolo podla neho dieta v normalnej polohe - pred porodom mi robili UZV v nemocnici a zistili ze dieta je KP, podla vsetkeho dlhodobo, keďže DK malo stiahnute popri tele, zdeformovanu hlavicku, navyše aj placenta bola insuficientna, co sa prejavilo na pokožke (posledný UZV som mala u svojho ambulant.lekara v 30.tyzdni). Moje otazky - je mozne, aby lekar nezistil, ze dieta je KP, ked pri kazdoim vysetreni vysetroval aj vaginalne? Tiez ci sa nema robit este kontrola prietokov alebo nieco pred porodom - resp. po tom 30.týždni - resp. ako sa da zistit ci zabranit tej placentarnej insuficiencii? Tiež ma zaujíma, ak je dieťa dlhodobo KP, ako sa dá zabrániť spominanym priznakom po porode alebo ako sa ma postupovat?
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    dieťa sa mohlo otočiť tesne pred ultrazvukom čo to je zase za nezmysel, zdeformovaná hlavička a stiahnuté nožičky, plod sa hýbe a mení polohu stále, kto Vám navykladal takéto nezmysly ?????
    Ultrazvuk sa robí iba v 30. týždni.
    Placentárna insuficiencia je vtedy ak plod váži menej ako 2500 g v termíne a je vychudnutý a tzv. hypotrofický, a sú patologické prietoky.