• EPI-NO

    Dobrý deň pán doktor,

    nedávno odznela v tejto poradni otázka ohľadom cvičného bálonika EPI-NO. Na otázku ste čitateľke nevedel odpovedať, lebo ste o tom ešte nepočul. Nenašiel by ste si prosím, na to chvíľu čas, aby ste sa o tom dozvedel viac? Veľmi by ma zaujímal Váš názor na danú pomôcku, či sa Vám zdá, že jej používanie môže priniesť daný výsledok, pre ktorý bola pomôcka vyrobená (nemám teraz na mysli zisk :-)) Obraciam sa na Vás ako na mladého lekára (aspoň na fotke tak vyzeráte) otvoreného prijímať nové veci, lebo si myslím, že starší lekári už nové veci väčšinou nepríjmajú, ba dokonca odsudzujú.

    Ďakujem

    Dobrý deň,
    :) díky za lichotku.
    takže našiel som 3 štúdie, ktoré sa zaoberajú použitím Epi-No, jedna australská, jedna zo singapuru a jedna anglická.
    Všetky tri uvedenú pomocku doporučujú, dokázali po jej používaní nižší výskyt porodných poranení a episiotomii.
    Trošku musím však zapochybovať o kvalite štúdii, ide o to, že lekár, ktorý pacientku rodil, vedel, že používala Epi-no a tým pádom bol trochu ovplyvnený pri hodnotení poranenia.
    V každom prípade, však ide o bezpečnú metódu a zrejme aj účinnú, osobne s tým skúsenosti nemám.